Doğal Gözenek Sıkılaştırıcı
15 Mayıs 2024

Doğal Gözenek Sıkılaştırıcı

Doğal Gözenek Sıkılaştırıcı, Gözenekler insan hayatını olumsuz şekilde etkilemektedir. Özellikle çok ve geniş gözenek olan kişiler topluma çıkarken kendini stresli ve kötü hissetmektedir. Bu nedenle çoğu zaman cildinde bulunan gözenekler yüzünden aynaya bile bakmak istemezler. Ancak gözenekler zararlı olmayıp kişilerin vücudu için sağlıklı olan görevler üstlenmektedir. Örneğin gözenekler sayesinde vücutta bulunan ter ve toksinler kolaylıkla dışarı atılır. Ancak geniş olan gözenekler pek de memnun etmemektedir. Bundaki yapılması gereken en güzel çözüm ise doğal gözenek sıkılaştırıcı maskeler yaparak uygulamak. Bazen kişiler gözenekleri görünmez hale getirmek için makyaj ürünleri ve kapatıcılara kullanmaktadır. Bu durum oldukça yanlıştır ve gözeneklerin büyümesine neden olmaktadır. Yağlı olan ciltlerde gözeneklere uygulanan herhangi bir makyaj ürünü yanlış bir davranış olmaktadır.

Doğal gözenek sıkılaştırıcı maskeler nasıl yapılır?

Doğal gözenek sıkılaştırıcı oldukça fazla çeşitte bulunmaktadır. Hepsi birbirinden farklı ve faydalıdır. Ancak buradaki en önemli durum düzenli ve zamanlı uygulamalar yapılmasıdır. Doğal gözenek sıkılaştırıcı evde yapılarak istenilen miktarda kullanılabilir. Örneğin kil maskesi, karbonat maskesi, yumurta akı maskesi, bal maskesi, domates maskesi, maydanoz ve yoğurt maskesi doğal sıkılaştırıcı arasında yerini almaktadır. Benim en sevdiğim ve ciltteki gözenekleri en güzel şekilde sıklaştırarak canlı bir görünüm veren doğal sıkılaştırıcı maden suyu ile yapılanıdır. Maden suyu ile yapılan sıkılaştırma maskesi ayrıca cilde nemlendirici etkisi sağlamaktadır. Bu maskenin uygulanışını sizlerle paylaşacağım.

Maden suyu ile yapılan doğal gözenek sıkılaştırıcı: ilk olarak 1 adet maden suyu, 1 limon, 1 tatlı kaşığı papatya yağı ve 1 yeşil elma kullanacağız. Limonu yıkayarak oldukça küçük doğrayın becerisine maden suyunu ve papatya yağını ekleyerek iyice karıştırın. Bulunduğu kabın ağzını kapatarak 10 dakika beklemeye alın. Daha sonra süzerek cildinize peling yapar şekilde uygulayın. 15-20 dakika bekledikten sonra soğuk su ile iyice durulayın. Bu doğal sıkılaştırıcıyı haftada 2 kere düzenli uygulamayı unutmayın. Kısa sürede gözeneklerinizin sıkılaştığını göreceksiniz.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Gözenek Sıkılaştırıcı İbrahim Saraçoğlu

Gözenek Sıkılaştırıcı İbrahim Saraçoğlu

Burun Gözeneklerini Sıkılaştırma

Burun Gözeneklerini Sıkılaştırma

Evde Gözenek Sıkılaştırıcı

Evde Gözenek Sıkılaştırıcı

Ciltteki Gözenekler Nasıl Kapanır Suna Dumankaya

Ciltteki Gözenekler Nasıl Kapanır Suna Dumankaya

Benefit Gözenek Küçültücü Kullanımı

Benefit Gözenek Küçültücü Kullanımı

Güncel

Amway Gözenek Sıkılaştırıcı

Amway Gözenek Sıkılaştırıcı

Güncel

Ciltteki Gözenekler Belirtileri ve Tedavisi

Ciltteki Gözenekler Belirtileri ve Tedavisi