Dermalogica Gözenek Sıkılaştırıcı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
21 Haziran 2024

Dermalogica Gözenek Sıkılaştırıcı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Dermalogica Gözenek Sıkılaştırıcı, ciltte meydana gelen rahatsızlıkların önüne geçerek cildin parlak ve pürüzsüz bir yapıya kavuşmasına yardımcı olan bir cilt kremidir. Çevresel faktörlerden veya çeşitli hastalıklardan dolayı cildin hasar alma ihtimali oldukça yüksektir. Bunun yanı sıra, virüs ve bakterilerin neden olduğu birçok hastalık vardır. Bu hastalıkların başında mantar hastalıkları gelmektedir. Mantar hastalığının tedavi edilmemesi, hastalığın vücudun tamamına yayılmasına neden olabilmektedir. Bu tür hastalıkların tedavisi için kullanabileceğiniz en iyi krem, Dermalogica Gözenek Sıkılaştırıcı kremdir. Bu krem, hastalıklara karşı sağladığı faydanın yanı sıra cilt gözeneklerinin hava almasına ve beslenmesine yardımcı olmaktadır. İçerisinde bulunan güçlü maddeler sayesinde cildin gergin, sıkı ve parlak olmasına katkı sağlamaktadır. Eczanelerde rahatlıkla bulabileceğiniz bu kremi, rahatsızlıklardan kurtulmak için günde iki defa kullanmanız gerekmektedir.

Dermalogica Gözenek Sıkılaştırıcının Faydaları

  • Dermalogica Gözenek Sıkılaştırıcı krem, birçok cilt rahatsızlığı için kullanılmaktadır. Özellikle cilt üzerinde meydana gelebilecek sivilce ve siyah noktaların tedavisi için etkilidir. İçerisinde bulunan maddeler, sivilceye neden olan unsurları ortadan kaldırarak rahatsızlığın kısa bir süre içerisinde geçmesine yardımcı olur.

  • Bu kremin diğer bir faydası ise cilt üzerinde çeşitli nedenlerden dolayı oluşmuş izlerin veya yanıkların kaybolmasına yardımcı olmasıdır. Sıklıkla karşılaşabileceğimiz bu yanık durumunun tedavisinde en etkili yöntemlerden biri Dermalogica kremdir. İçerisinde yer alan maddeler, yanığın verdiği acının dinmesine yardımcı olarak derinin kendini yenilemesine katkı sağlar. Ayrıca bu krem, yanık sonrası meydana gelmiş olan izlerin de kısa bir süre içerisinde geçmesine yardımcı olur.

  • Dermalogica Gözenek Sıkılaştırıcı kremin bir diğer faydası ise virüs ve bakterilerin neden olduğu mantar hastalıklarının tedavisine yardımcı olmasıdır. İçerisinde bulunan maddeler, mantar hastalıklarının meydana getirdiği deri dökülmesinin önüne geçer. Bu sayede hastalığın ciltte daha fazla ilerlemesine engel olur. Ayrıca mantar hastalığının meydana getirdiği cilt tahrişinin kısa bir süre içerisinde geçmesine yardımcı olur.

  • Bunun yanı sıra, bu krem çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelmiş olan deride çatlak ve büzüşme gibi durumların da önüne geçmektedir. İçerisinde bulunan maddeler, oluşan çatlağın kapanmasına yardımcı olur. Ayrıca genellikle yaşlılık ile ortaya çıkan cilt büzüşmesi gibi durumlar için de oldukça faydalıdır. Kremin düzenli bir şekilde cilde uygulanması halinde meydana gelmiş olan kırışıklıkların düzelmesine, cildin gergin bir yapıya kavuşmasına ve cildin canlı olmasına katkı sağlar.

  • Dermalogica Gözenek Sıkılaştırıcı kremin bir diğer faydası ise yapılan estetik müdahalelerden sonra cildin mikrop kapmamasına yardımcı olmasıdır. Cildi koruyucu bir özelliği bulunan bu kremin, ciltte meydana gelmiş olan kırmızı lekelere karşı da faydası olduğu bilinmektedir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni