Gözenek Küçültücü Tonik Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
08 Temmuz 2024

Gözenek Küçültücü Tonik Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Gözenek Küçültücü Tonik

Tonikler, su ve alkol ile hazırlanan özel çözeltilerdir. Sabah akşam düzenli olarak yıkadığımız yüzümüzün aslında tam olarak arınmadığını bilseydik, toniği yanımızdan hiç ayırmazdık. Açık gözenekler kir, yağ ve sonuç olarak sivilceye davetiye çıkarır. Bu yüzden gözeneklerin temizliği ve sıkılaşması cilt güzelliğimiz için büyük önem taşır. Yüzümüzü ister yüz yıkama jeli ister sabunla temizleyelim, yine de yeterli temizlik sağlanmaz. Temizlik işleminden sonra ufak bir pamuk yardımıyla hafifçe uyguladığımız tonik, bu işlemi tamamlar. Zaten pamuk üzerinde kalan kir kalıntılarından bunu anlayabilirsiniz.

Gözenek küçültücü tonik olarak size önerebileceğim en doğal yol, maden suları ve gül suyudur. Dışarıdan satın alabileceğiniz kimyasal toniklerden ise evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz gözenek küçültücü tonik tarifleri bulunmaktadır.

Gözenek Küçültücü Tonik Tarifleri

1. Tarif

Bir salatalığı rendeleyin ve sonra suyunu süzün. İçerisine bir yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Hazırlamış olduğunuz gözenek küçültücü toniği sabah akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra pamuk yardımıyla sürün ve 5-10 dakika bekletin, sonra yıkayabilirsiniz. Hafif bir kızarıklık oluşabilir, geçicidir.

2. Tarif

Elma sirkesi, cildinizin pH'ını koruyarak gözeneklerinizi küçültür. Elma sirkesi ve su ile hazırlayabileceğiniz gözenek küçültücü tonik anında etki gösterecek ve işinizi görecektir. Hazırlaması oldukça basit olan bu tonik için 2 yemek kaşığı su ve 2 yemek kaşığı elma sirkesini karıştırıp pamuk yardımıyla gözlerimiz hariç yüzümüze uygulayalım. Cildimize anında canlılık verecektir. Düzenli kullanımda gözeneklerin sıkılaştığını fark edeceksiniz.

Evde yapabileceğiniz gözenek küçültücü tonik size zahmetli geliyorsa, kozmetik dünyasından satın alacağınız tonikleri cilt tipinize uygun olarak seçmelisiniz. Bu tonikler, cildinizde fazla yağı alır, ciltteki birikmiş olan kiri temizler ve cildin pH dengesini koruyarak gözenekleri sıkılaştırır. Kısaca, cildin duru ve sağlıklı kalabilmesi için yüz temizliğinin tamamlayıcısı olan tonikler düzenli aralıklarla kullanılmalıdır.

Ekstra Bilgiler

  • Tonik kullanmadan önce yüzünüzü iyice yıkamalısınız.
  • Tonik uygulaması sırasında göz çevresinden kaçınmalısınız.
  • Doğal tonikleri buzdolabında saklayarak tazeliklerini koruyabilirsiniz.
  • Kimyasal içerikli tonikleri kullanmadan önce küçük bir alanda test yaparak alerjik reaksiyonları kontrol edebilirsiniz.

Akademik dil kullanarak, toniklerin cilt bakımındaki yeri ve önemi üzerine yapılan çalışmalar, toniğin cilt sağlığını koruma ve iyileştirme üzerine olumlu etkilerini vurgulamaktadır. Gözeneklerin küçülmesi, cildin daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Bu nedenle, düzenli tonik kullanımı cilt bakım rutininizin vazgeçilmez bir parçası olmalıdır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Gözenekler Nasıl Kapanır?

Gözenekler Nasıl Kapanır?

Burun Gözeneklerini Sıkılaştırma

Burun Gözeneklerini Sıkılaştırma

Amway Gözenek Sıkılaştırıcı

Amway Gözenek Sıkılaştırıcı

Tıkalı Gözenek Nasıl Temizlenir?

Tıkalı Gözenek Nasıl Temizlenir?

Yüzdeki Gözenekler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Gözenekler Nasıl Geçer?

Gözenek Nedir Gözeneklerin Tedavisi Var mı?

Gözenek Nedir Gözeneklerin Tedavisi Var mı?