Gözenek Sıkılaştırıcı İbrahim Saraçoğlu
25 Haziran 2024

Gözenek Sıkılaştırıcı İbrahim Saraçoğlu


Güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Ancak cilt yapısı kişiden kişiye değişir ve bu hayali engelleyebilir. Birçok insanın cildi yağlı iken, diğerlerinin cildi oldukça kurudur. Cilt üzerinde yer alan gözenekler gözle görülür hale geldiğinde oldukça rahatsız edici olabilir. Gözenekler tamamen cilt yapısıyla ilgilidir. Kuru ciltli insanlara oranla yağlı cilde sahip olan insanlarda gözenekler daha fazla ve daha açık olur. Gözeneklerin fazla ve açık olduğu ciltlerde ilerleyen zamanlarda siyah nokta oluşumu görülebilir. Siyah noktaların görünümü ise oldukça rahatsız edicidir.

Gözenek Sıkılaştırmak İçin İbrahim Saraçoğlu'nun Önerileri

Ciltte meydana gelen bu gözenekleri sıkılaştırmak için İbrahim Saraçoğlu bazı doğal kür tavsiyelerinde bulunmaktadır. Cilt üzerindeki gözenekleri sıkılaştırmak için öncelikle cilt temizliğinin iyi yapılması gerekmektedir. Gül suyu ve doğal maden suyu yardımıyla cilt temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Maskeler İbrahim Saraçoğlu

  • Cildi sıkılaştırma konusunda ilk olarak tonik görevi gören maden suyu kullanılır. Yüzü maden suyu ile yıkamanın yanı sıra, buz haline getirilmiş olan maden suyu cilde uygulandığında etkili bir sıkılaşma sağlar.
  • Sabah ve akşam düzenli olarak pamuk yardımıyla cilt üzerine uygulanan doğal gül suyu, verdiği ferahlık hissinin yanında cildin toparlanmasına da yardımcı olur.
  • Çay gibi demlenip, pamuk yardımıyla cilde sürülen kuşburnu, cildin sıkılaşmasına katkı sağlar.
  • Kayısı çekirdeği kremi, yıpranan cildi onarır ve sarkan cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.
  • Rendelenmiş domates cilt üzerine uygulandığında gözeneklerin sıkılaşmasına neden olur.
  • 4-5 damla limon suyu ve bir yemek kaşığı bal karıştırılarak cilt üzerine uygulandığında gözeneklerde sıkılaşma gözlemlenir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Kür İbrahim Saraçoğlu

Gözenekleri sıkılaştırmak ve kapatmak için İbrahim Saraçoğlu'nun herkesin evde kolaylıkla yapabileceği kür tarifleri şu şekildedir:
  • 2 yemek kaşığı un, 2 yemek kaşığı yoğurt ve bir miktar gül suyu karıştırılıp krem kıvamına getirilir. Yüze uygulandıktan sonra 20 dakika beklenir ve ardından yıkanır. Haftada bir defa, düzenli olarak uygulandığında gözeneklerde meydana gelen sıkılaşmayı fark edeceksiniz.
  • Bir miktar süt ve yaş maya küçük bir kâsede karıştırılıp cilde sürülür. Yarım saat bekletilip, yıkanır. Ardından gül suyu ya da elma yağı ile cilt silinir ve uygun bir nemlendirici uygulanır. Düzenli olarak bir hafta bu kür uygulandığında gözeneklerde meydana gelen gözle görülür değişimi fark edeceksiniz.
  • 4 bardak su, 4 bardak elma sirkesi ve bir fincan nane yaprağı karıştırılıp kaynatılır. Soğuduktan sonra cam bir kaba alınır ve 5-6 gün bekletilip süzülür. Bu karışım ile cilt silindiğinde gözenekler sıkılaşıp küçülecektir.
  • Hafif ılık suya batırılıp sıkılan pamuk beyaz sabuna sürülür. Daha sonra yemek sodasına batırılır ve yüze masaj yaparak uygulanır. 1 saat bekledikten sonra soda ile yıkanır. Ardından uygun bir nemlendirici ile cilt yumuşatılır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni