Nivea Gözenek Sıkılaştırıcı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Nivea Gözenek Sıkılaştırıcı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Nivea gözenek sıkılaştırıcı krem, yağsız, ilk sürüldüğü anda cilt tarafından hemen emilen ve yosun özü içerikli bir kremdir. Cilt tonunu eşitlemektedir. Eşitlenmiş cilt tonu sayesinde ve sıkılaşmış gözenekler ile daha pürüzsüz, daha genç bir cilde sahip olursunuz. İçerdiği keratin sayesinde kırışıklıklarla etkili bir şekilde savaşmaktadır.

Açılmış ve büyümüş gözenekler çoğunlukla yağlı ciltlere sahip kişilerin yaşadıkları bir cilt sorunudur. Ciltte bulunan gözenekler, terin ve zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Böylece vücut ısısı dengelenmiş olur. Genişlemiş ve büyümüş gözenekler cildin elastikiyet yapısını ve sağlıklı, canlı görünümünü bozmaktadır. Böyle bir cilde makyaj yapıldığı zaman makyajı çok kötü göstermektedir. Makyajın güzel gözükmesi için mutlaka genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılması gerekmektedir.

Nivea gözenek sıkılaştırıcı krem hem kırışıklıkların görünümünü hem de pürüzleri yok etmektedir. Cildimiz, vücudumuzda en geniş alana sahiptir. Yaş ilerledikçe cilt daha az enerji üretmeye başlamaktadır ve cilt seviyeleri azalmaktadır. Bunun sonucunda da kırışık ve diğer yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar.

Nivea gözenek sıkılaştırıcı cilde nasıl uygulanır?

Kremi, elinize çok az miktarda alıp, parmaklarınızla her gün düzenli olarak sabah akşam yüz, boyun ve dekolte bölgesine hafif dairesel hareketlerle masaj yaparak cildinize uygulayabilirsiniz. Göz çevresine kesinlikle uygulamamanız gerekir.

Nivea gözenek sıkılaştırıcı kullanımı sonrasında
  • Karma ve normal ciltlerin ihtiyacına uygundur. Düzenli olarak kullanımdan sonra ciltteki açık gözeneklerin görünümlerini en aza indirmektedir.
  • Cilt gözeneklerini tıkamaz.
  • Aynı zamanda kırışıklıklarla savaşmaktadır. Kırışıklıkların görünümünü önemli derecede hafifletir veya yok etmektedir.
  • Cildin doğal keratin seviyesini arttırarak, cildin elastikiyet yapısını düzenler. Daha canlı ve daha genç bir görünüm sağlamaktadır.
  • Aynı zamanda güneş ışığına çok fazla maruz kalmak, cildin yağ dengesini sağlayacak bakımı yapmamak, siyah nokta ve sivilce oluşumuna, kırışıklıklara ve gözeneklerin açılmasına sebep olan etkenlerdendir. Bu yüzden UVA ve UVB koruyucu özelliği bulunan ürünler kullanmak gerekir. Nivea gözenek sıkılaştırıcıda bu özellik bulunup, bu sayede güneş ışığının zararlı etkilerinden dolayı cildi kırışık oluşumuna karşı korumaktadır

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Gözenek Sıkılaştırıcı Nemlendirici

Gözenek Sıkılaştırıcı Nemlendirici

Güncel

Gözenek Oluşum Nedenleri

Gözenek Oluşum Nedenleri

Güncel

Burun Üstündeki Gözenekler Nasıl Kapanır?

Burun Üstündeki Gözenekler Nasıl Kapanır?