Gözenek Açmak İçin Bitkisel Çözüm
21 Haziran 2024

Gözenek Açmak İçin Bitkisel Çözüm

Cildin nefes almasını sağlayan gözenekler, bazı nedenlerden dolayı tıkanabilir. Bu durumda deri dokusu yağ ve kir ile tıkanarak gözenekler kapanır. Gözeneklerin açılması için birçok yöntem kullanılabilir. Ancak, kimyasal içerikli temizleme ürünlerinin kullanımı doğru değildir. Mümkün olduğunca doğal yöntemlerle gözenek açma girişimlerine yönelmeniz tavsiye edilir. Aşırı terin vücuttan atılmasını sağlayan deri üzerindeki küçük delikler, yağlı bir cildin varlığı ile kapanarak fonksiyonunu yerine getiremez. Böyle bir sağlık probleminin ortadan kaldırılabilmesi için öncelikle düzenli olarak cilt yıkama alışkanlığı edinilmelidir. Kapalı gözeneklerin derin bir çukur oluşumuna neden olmaması adına dikkatli bir şekilde uygulama yapılması önemlidir.

Gözenek Açmak İçin Buhar Maskesi

Cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşması için doku hücrelerinin yenilenmesine katkı sağlayan buhar maskesi, tıkanmış gözeneklerin açılmasında etkin rol oynar. Olumsuz hava koşullarından etkilenen cilt tabakası, ihtiyacından fazla yağ üretimine neden olabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için buhar maskesinin uzman ellerde yapılmasını tavsiye ederiz. Buhar maskesinin uygulanmasına yönelik ilk aşama, cilt yüzeyindeki kir kalıntılarının ve makyaj ürünlerinin çıkarılmasıdır. Bununla birlikte cildin saf su ile yıkanması şarttır. Bu işlemlerin bitmesinin ardından buharın cilt dokusuna belli bir mesafe dahilinde tutularak maske uygulamasının yapılması önemlidir. Ortalama 10 dakika buhar maskesi gözeneklere uygulandıktan sonra cilde herhangi bir kozmetik ürün kullanılmamalıdır. Gözenek açma yöntemini haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Sağlıklı bir cilt yapısına kavuşmak için kapalı gözeneklerden kurtulmak gerekir. Bunun için doğal yöntemlerle elde edilen ürünlerin cilde düzenli olarak uygulanması mucizevi bir etki yaratır. Böylece cildin nem dengesi yeterli seviyeye gelir ve kirlerin sabit kalması önlenir. Gözenek açma hususunda bitkisel çözüm yolu olarak kivi meyvesini denemenizde fayda var. Kivinin içerisinde yer alan peeling özelliğine sahip siyah taneler, gözeneklerin temizlenmesine yardımcı olur. Diğer yandan cildin vitamin ve mineral ihtiyacını karşılar. Bu uygulama için kiviyi soyduktan sonra püre haline getirmeniz gerekiyor. Ardından gözenekli cilt yüzeyine ince bir tabaka halinde sürülür. 20 dakika bekletildikten sonra yıkanır. Bu uygulamayı haftada üç defa yapmanız uygundur.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Gözenek Sıkılaştırıcı Nemlendirici

Gözenek Sıkılaştırıcı Nemlendirici

Güncel

Gözenek Küçültücü

Gözenek Küçültücü