Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünler Nelerdir?
11 Temmuz 2024

Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünler Nelerdir?

Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünler

Genişlemiş gözenekler, estetik açıdan istenmeyen ve birçok kişinin kurtulmak için uğraş verdiği bir durumdur. Özellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip bireylerde, geniş gözenekler arasında biriken yağ dokusu, daha kötü bir görünüm sergiler ve zamanla akne ve sivilce oluşumuna neden olabilir. Gözeneklerin küçülmesi ve sıkılaşması, cildi daha canlı, sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturur. Cildinizin daha bakımlı ve sağlıklı olması, sizin gösterdiğiniz özen ve düzenli bakım ile mümkündür. Her cilt tipine uygun olarak formüle edilmiş kremler, yağlar, tonikler ve maskeler mevcuttur. Önemli olan, cilt tipinizi tanımak ve size uygun olan ürünü düzenli olarak kullanmaktır.

Estee Lauder Idealist Gözenek Sıkılaştırıcı Ürün

Bu ürün, piyasada serum olarak bulunur. Estee Lauder Idealist gözenek küçültücü düzenli olarak kullanıldığında cildi tazeler, canlılık katar, gözenekleri gizler ve zamanla küçülmelerini sağlar. Kullanımından itibaren cildin pürüzsüz olmasına yardımcı olur ve %33 oranında gözeneklerde küçülme sağlar. Faydasını tam olarak görmek için uzun süreli kullanım gereklidir. Bir ay içinde %69 oranında bir sıkılaşma gözlemlenebilir. Estee Lauder Idealist gözenek sıkılaştırıcı ürününü nemlendiriciden önce yüzünüze uygulamalısınız. Daha etkili sonuçlar almak için hem sabah hem de akşam olmak üzere günde iki defa kullanılmalıdır.

Lancome Visionnaire Serum Gözenek Sıkılaştırıcı Ürün

Genel olarak 30 yaş üstü kadınların tercih ettiği bir gözenek sıkılaştırıcı üründür. Bu ürün, gözenek sıkılaştırmanın yanı sıra yaşlanma belirtisi olan cilt kırışıklıklarını da azaltır. Ayrıca, eşit olmayan cilt tonlarını dengelemeye yardımcı olur. Nemlendirici altına baz olarak uygulanabilir. Kullanımından kısa bir süre sonra ciltte harika bir sıkı görünüm sağlar.

Clinique Pore Refining Gözenek Sıkılaştırıcı Serum

Clinique Pore Refining Serum, ciltteki ölü hücreleri temizler, hafif yapılı ve cildi ferahlatıcıdır, ciltteki pürüzleri ortadan kaldırır ve gözeneklerde sıkılaşma sağlar. Yaklaşık iki hafta kullanıldıktan sonra farkını hissettiren bu ürün, düzenli kullanımı çok önemlidir. Düzenli kullanıldığında ve beslenme ile yaşam tarzına dikkat edildiğinde gözeneklerin sıkılaşmasında %58 oranında etkili olur. Ciltteki yağı alır ve daha mat bir görünüm oluşmasına neden olur.

Az Bilinen Gözenek Sıkılaştırıcı Ürünler

 • Maybelline Baby Skin Gözenek Sıkılaştırıcı Ürün
 • La Roche Effaclar Tonik
 • Innisfree Super Volcanic Pore Clay Mask
 • Sebo Vegetal
 • Differin
 • Diadermine
 • Vichy Normaderm Serisi
Gözenek sıkılaştırıcı ürünleri kullanmanın yanı sıra, gözeneklerin sıkılaşması için aşırı yağlı besinlerden uzak durmak, abur cuburdan kaçınmak, her gün ılık duş almak, cildinize peeling uygulamak, bol bol su içmek, uyku düzenine özen göstermek, egzersizi yaşam rutini haline getirmek, yeşil çay ve kuşburnu çayını bol bol tüketmek önemlidir. Stresli bir yaşam tarzınız varsa bunu azaltmaya çalışın. Yoga ve meditasyon yapabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Ürünler

Gözenek sıkılaştırıcı ürünlerin kozmetik olanlarının dışında, evde doğal olarak hazırlayabileceğiniz maskeler de vardır. Gözenek sıkılaştırıcı için evde hazırlanacak doğal maskelerde kullanabileceğiniz ürünler şunlardır:
 • Yumurta akı
 • Bal
 • Salatalık suyu
 • Bentonit kili maskesi
 • Domates losyonu
 • Limon suyu
 • Maydanoz
 • Buz küpleri
 • Karbonat
 • Yoğurt

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Leman

11 Temmuz 2024 Perşembe

Genişlemiş gözeneklerim var ve yağlı cildim nedeniyle sık sık sivilce sorunları yaşıyorum. Estee Lauder Idealist gibi bir serum kullanmaya başlasam, gerçekten gözeneklerimde fark edilir bir küçülme görebilir miyim? Ne kadar sürede etkisini görebilirim ve günde kaç kez kullanmam gerekiyor?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Leman,

Estee Lauder Idealist gibi serumlar genellikle gözeneklerin görünümünü azaltma konusunda etkili olabilir. Ancak, herkesin cilt tipi ve sorunları farklı olduğu için, bu serumu kullanmaya başladığında ne kadar sürede etkisini göreceğin değişiklik gösterebilir. Genel olarak, böyle serumların etkilerini görmek için en az 4-6 hafta düzenli kullanım gereklidir.

Günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere temizlenmiş cilde uygulaman faydalı olabilir. Ancak yine de kullanmadan önce ürünün kullanım talimatlarını okuman ve cildinin nasıl tepki verdiğini gözlemlemen önemlidir. Ayrıca, serumun yanı sıra cildini nemlendirmeyi ve güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmemelisin.

Umarım bu serum sana istediğin sonuçları verir!

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Garnier Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik

Garnier Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik

Güncel

Gözenekler Nasıl Kapanır?

Gözenekler Nasıl Kapanır?

Güncel

Gözenek Genişlemesi Nedenleri

Gözenek Genişlemesi Nedenleri